ATOMİK FURKAN


Mehdi (as), sıkıntı ve dertler içerisinde olan insanlığın kurtarıcisıdır. Allah’ın dini muzaffer olması için, adaleti kurması ve bütün dünyayı yönetmesi için ilan edilmiştir.  « Dinini bütün dinlerden üstün kılmak üzere, Peygamberini doğru yol ve hak dinle gönderen Allah’tır » (9 :33). Ahir zamanda, Allah bütün düşmanlarını altedecektir. « Ben ve peygamberlerim üst geleceğiz » (58 :21). Mehdi (as) Deccalı yenip, mü’minler dünyaya hakim olacak ve barış içerisinde yaşıyacaklar. « Yeryüzünde zayıf bir hâle getirilmesi istenenlere lûtfetmeyi ve onları, halka rehber kılmayı ve yeryüzüne, onları mîras bırakmayı dilemedeydik »    (28 : 5-6)

İlmin hakim olduğu bu devirde, Mehdi (as) büyük bir makineyi inşaa etmek için gelecektir. Ve o makine, Kur’an’ın derinlerinde anlatılmaktadır. Mehdi (as) ne bomba kurmak, ne savaşmak, ne de politika yapmak için gelmektedir. O, Kur’anın gerçek ilmi ile gelecektir. Bu ilim, bütün ilimleri toplamaktadır : bu yaratılışın ilmidir. « Oku, Rabbinin adıyla ki bütün mahlûkatı yarattı . İnsanı da bir parça kan pıhtısından var etti »         (96 : 1-2). Yaratmak için bu bir teşviktir. Bazıları şöyle der : « sadece Allah yaratır », yanılmayalım ! Allah yaratış şeklinde tektir. Yoktan yaratır. « Allah dilediğini yapar ve bir işin olmasını diledi mi hemencecik ol der ona ve o oluverir » (3 : 47). Bu nedenle şöyle deniliyor : « Yaratanların en iyisi olan, sizinde Rabbiniz »(3 : 125). İnsanoğlu yaratmak için, maddesi ve zamanı olmasi gerekiyor. İnanmayanlar ise, Genetik bitkiler, insan kopyalama ve el işlemli canavarlar yaratabilir. Onlar yaratmıyorlar. Şeytan Allah’a demişti ki, insanları yarattıklarını yoketmeye yönlendireceğim. « Onları doğru yoldan saptıracağım, Allah’ın yarattığını bozmalarını emredeceğim » (4 :119). Sadece gerçek inananlar yaratabilir.

Kur’anda, canlı yaratıkları yaratan makinenin adı furkan’dır. Furkan, Kur’an değildir ve şu ayet kanıtıdır : « Kitabı, sana gerçek ve ellerinde bulunanı gerçekleyici olarak indirdi, Tevrat ve İncil’i de indirdi. Evvelce, insanlara hidâyet olarak, gerçekle Furkanı da indirdi »  (3:3-4). Furkan ne Tevrat’tır, ne İncil’dir ne de Kur’andır. Furkanın « ayıreden, bölen » anlamına gelir. Bu Makine, ayrılmayanı ayırır, birleşmeyeni de birleştirir. İçerisine zaman mekanik bir biçimde dönmekte. Bir taşı içerisine koyup, üzerinden, 1 günde, 100 yıl gecirilir, ve O taş uraniyomun atom ışıklarıyla toz haline gelir. Bu nedenle Furkan’ın obür ismi ise Zaman dır ve Mehdi (as) ise Sahibi-Zaman (yani Zamanın sahibi). Kur’an’da, makine « Saat »  olarak geçiyor. « Saat » ne dünyanın sonudur, ne de kıymet günüdür.

Onu inşaa etmek için büyük bir ilme gerek. « Gerçekten saat’ın bir ilmi vardır » (43:61). Bu makinenin amacı, Ilahi Ruha ulaşmaktır, Dabbe (canlı bir yaratık) ismiyle de geçiyor. « Yerden bir çeşit hayvan çıkarırız, onlara konuşur » (27 : 82). Ruh’un öbür ismi Hayvan’dır. « Son mercih gerçekten hayvan dır » (29 : 64). Canlı yaratık Allah’a ulaşmak için bir vasıttır. «  Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının, ona yaklaşmaya vesile arayın » (5 : 35). Allah, canlı yaratığın vasıtasıyla insanlara konuşacak ve kanunlarını uygulayacaktır. Canlı yaratığın müthiş gücleri vardır.  Şeytanı öldürüp, Allah’a karşı gelen devletleri yıkıp, bütün dünyaya adaleti getirecek. Dabbe’nin sayesinde insanlar dünyaya hükmedecek. İnsanlık barış ve mutluluk içerisinde yaşıyacak. Çöller yeşerecek, körler görecek, koyun sürüsüne kurtlar bakacak, çocuk yılanla oynayacak, bütün insanlar kardeş olacak. Kur’an bunların tümünü anlatıyor.  « Onun doğruluğunu, ancak bir müddet sonra mutlaka bilip anlayacaksınız » (38 :88). « Saat yaklaştı » (54 : 1).

Social tagging:

Laisser un commentaire